Ako postupujem pri výrobe loga

Pri tvorení web stránky sa zameriavam na tri oblasti: web (kódovanie, programovanie, použitie CMS), dizajnmarketing. Mojim cieľom je aby stránka spĺňala svoj účel: funkčnosť, zrozumiteľnosť vzhľadu a zviditeľnenie firmy na internete.

V tomto článku sa zameriam na dizajn, pretože dodáva stránke jedinečnosť. Konkrétne som vybrala dizajn loga.

 Prečo logo? Pretože je dôležité pre vašu firmu, upúta pozornosť, oddelí vás od konkurencie a je základom identity vašej firmy. 

Kým logo dostane svoju finálnu podobu, prechádza dlhým procesom. Najskôr je potrebné pozbierať nápady, navrhnúť rôzne varianty a experimentovať. Nakoniec sa logo odsúhlasí a ide na web alebo vizitky. 

Učím sa vytvárať logá pomocou vektorovej grafiky, a rozhodla som sa ukázať Vám niekoľko mojich prác. Experimentovala som s niekoľkými možnosťami: použitie celého názvu firmy, iniciály firmy a abstraktné 3d logo, ktoré sa zvykne nachádzať pri názve firmy.  

V druhej polovici Vám ukážem bezplatne vytvorené logá pomocou nástroja Logo Maker.

Vznik loga pomocou grafického softvéru Corel Draw

Tvorba loga s použitím celého názvu firmy

Tvorba loga - pixelizácia

Postup: obyčajný názov firmy sa postupne menil na logo. Odstránila sa farba písma a vyplnil obsah štvorcami rôznej veľkosti. Zmenili sa farby jednotlivých štvorcov, aby bol dizajn výraznejší. Nakoniec sa ešte upravilo „p“ v názve „pro“ aby sa dosiahol plynulejší prechod. 

Tvorba loga s použitím iniciálov

Tvorba loga - začiatočné firemné písmená

Postup: veľmi jednoduché logo s použitím štvorca, iniciálov a názvu firmy. Bolo potrebné rozdeliť štvorec na dve časti a upraviť vzhľad písma. Nakoniec sa pridal názov firmy v rovnakých farbách.

Tvorba abtraktného 3d loga

tvorba loga - 3d logo

Postup:  tvorba abstraktného loga sa začína jednoduchým trojuholníkom, z ktorého spravíme kosoštvorec a začíname postupne skladať. Dostaneme kostru loga, zlúčime potrebné plochy kosoštvorcov a ideme vyfarbovať. Pridáme tiene a výsledok je hotový. 

Vznik loga prostredníctvom online nástrojov

Tvorba loga zadarmo,  za niekoľko sekúnd a bez grafického softvéru

Existuje možnosť bezplatnej tvorby loga pomocou online nástroja logoMaker. V priebehu niekoľkých minút dokážete vytvoriť profesionálne vyzerajúce logo.

Na internete sa dá nájsť niekoľko bezplatných generátorov. Takto vytvorené logá sú vhodné pre malé firmy a živnostníkov.

Postup: väčšinou stačí len zadať názov firmy, vygeneruje sa nám niekoľko možností a môžme si vybrať jednu z nich. Nakoniec upravíme farby, pridáme text alebo zmeníme písmo a logo si uložíme, poprípade si ho necháme odoslať mailom.

Logo vytvorené pomocou nástroja Logo Maker  v mobilnej aplikácii.

tvorba loga - online nástroj
tvorba loga - online nástroj

Logo vytvorené pomocou stránky www.freelogodesign.org

tvorba loga - online nástroj

Či už si vyberiete grafika alebo bezplatný spôsob tvorby loga, netreba zabúdať: logo je pre Vás dôležité a odlišuje Vás od konkurencie.