3 najbežnejšie metódy, ako si dať vytvoriť webovú stránku

Neexistuje žiadny najlepší spôsob tvorby webovej stránky. Každá stránka má svoje vlastné štýly, ciele a stratégie a preto sa budem zaoberať iba 3 najbežnejšími metódami tvorby webstránky :

1. Bezplatná tvorba webstránky – Free website

Tvorba jednoduchej a modernej stránky, trvá len niekoľko minút a nevyžaduje žiadne technické znalosti. K dispozícii máte niekoľko šablón a možnosť výberu obrázkov.

Jednou výhodou tejto stránky je nákladová efektívnosť – úplne bez nákladov. Pravidlá sa však môžu líšiť v závislosti od poskytovateľa.

Voľný web je vhodný a často používaný pre blogy a malé webové stránky.

Má však aj svoje nevýhody: musíte obetovať kvalitu a funkčnosť. Stránka sa môže pomaly načítavať. Riskujete umiestnenie reklám, ktoré nesúvisia s našim podnikaním a šablóny si sťahuje stovka ďalších používateľov.

2. Systém CMS (WORDPRESS, JOOMLA, DRUPAL)

Ak máte čas ale nie peniaze a hľadáte niečo, prostredníctvom čoho môžete vytvoriť webstránku, tak najlepším prostriedkom je CMS systém. Väčšina stránok je postavená pomocou aplikácie WordPress.

Softvér je možné stiahnuť zadarmo a má veľmi dobrú technickú podporu.

Výhodou je, že nie je potrebné učiť sa HTML, CSS a PHP. Ďalšou z výhod je jednoduché používanie a dostupnosť tisícich grafických šablón.

Nevýhody: pre užívateľov s vyššími nárokmi si vyžaduje inštaláciu väčšieho množstva pluginov.

3. Profesionálny Webdizajn šitý na mieru

Kvalitný webdizajn je cennou investíciou a prináša pre vaše podnikanie skutočné prínosy. Profesionálny dizajnér premýšľa tak, aby vaša stránka bola dobre podporovaná, individualizovaná a aby vyhovovala potrebám vašej spoločnosti a vašim klientom. Je jedinečná. Odráža charakter vašej firmy. Vaše webové stránky, logo, vizitka a dokonca aj Facebookový profil tvorí súvislý celok. Nehľadajte len kliknutia ale návštevníkov, ktorí zostanú na vašej stránke a sú ochotní kupovať váš produkt alebo službu.

Výhodou je, že forma, štruktúra a účel obsahu sú dokonale prispôsobené vašim potrebám. Smerujete ľudí na to čo robíte a čo ponúkate a pri tvorbe vašej webstránky spolupracujete dovtedy, kým nebudete s výsledkom spokojný

Nevýhodou je investícia.