6 dôvodov, prečo webstránka zadarmo nie je najlepšie riešenie pre vašu firmu

Existuje množstvo ponúk bezplatných webových stránok. Jednoduché vytvorenie na pár klikov, s možnosťou rýchleho spustenia je lákavé. Množstvo ohromujúcich šablón, ktoré si získajú vaše nadšenie. Ale ….

NIE SÚ JEDINEČNÉ

Bezplatná webstránka je zvyčajne najlacnejšou možnosťou rýchleho získania stránky na webe. Spoločnosti poskytujú niekoľko štandardných šablón, ktoré sú však často stiahnuté stovkami používateľov. Neexistuje záruka, že vaše stránky sú jedinečné. Naozaj chcete aby vaša stránka vyzerala ako ďalšia tisícka stránok na internete?

OBMEDZENÁ FUNKČNOSŤ

Jednoducho ste limitovaný obmedzeniami. Môžete síce meniť farbu, nahrávať vlastné obrázky, zmeniť písmo, ale nemôžete vykonávať akékoľvek zmeny návrhu. Napríklad šablóny môžu mať obmedzenie na 200 slov, nedostatočný úložný priestor pre fotografie, nemôžete sledovať zákazníkov a ak použijete množstvo grafických prvkov, stránka sa načítava pomaly.

SKRYTÉ POPLATKY

Vo všeobecnosti existujú dva hlavné zdroje príjmov pre bezplatné webové stránky spoločností – reklamy a upgrady služieb.

Ak si vyberiete možnosť bezplatného webu, môžete očakávať, že reklamy budú umiestnené na vaše stránky mimo vašej kontroly a nesúvisia s vašim podnikaním. Toto jednoducho nevyzerá profesionálne.

Ak sa rozhodnete, že reklamy nechcete, s radosťou vás upgradujú na verziu „Premium“ za pár eur za mesiac.

DLHÉ DOMÉNOVÉ MENO

Musíte používať názov domény poskytovateľa so subdoménou ako je www.firma.subdomena.com (namiesto www.firma.sk). Tento formát domény nevyzerá veľmi profesionálne a vyhľadávače vás nebudú brať veľmi vážne.

OBMEDZENÁ ŠÍRKA PÁSMA A RÝCHLOSŤ

Bezplatné hostingové služby majú obmedzenú šírku pásma a rýchlosť prenosu dát. Šírku pásma možno považovať za počet návštevníkov povolených na vašich webových stránkach za mesiac. Ak limit prekročíte, hosťovanie webových stránok je zastavené servermi, čo vás prinúti kúpiť platenú webhostingovú službu pre rozšírenú šírku pásma a rýchlosť prenosu dát.

DIZAJN

Často musíte robiť kompromisy pri rozložení stránky. Dizajn nebude vždy presne vyhovovať vašim navigačným potrebám.

Je naozaj dôležitá pozornosť k detailom, pretože dobre podporovaná a individualizovaná webstránka vyhovuje potrebám vašej spoločnosti a vašim klientom